Užpildykite užklausos formą

Smulkieji verslai vis dažniau skolinasi iš kredito unijų

2020 m. Rugsėjo 17 d.

Aukštaitijos kredito unijos pajamos per šių metų 8 mėnesius išaugo 63% lyginant su praėjusiais metais – tai rodo, kad smulkus ir vidutinis verslas naujai atranda kredito unijas.

Gerėjančius finansinius rezultatus nulėmė priešingas požiūris į šalies verslą ir ūkininkus nei didžiųjų bankų, kurie nusprendė koronaviruso pandemijos akivaizdoje sugriežtinti skolinimo sąlygas.  Be to, užsienio kapitalo finansų įstaigos jau kurį laiką nuosekliai laikėsi koncentracijos didmiesčiuose politikos ir tolo nuo Lietuvos regionų.

Lietuvos banko atlikta apklausa rodo, kad COVID-19 įkarštyje bendrus skolinimo įmonėms standartus griežtino keturi bankai. Tuo metu Aukštaitijos kredito unija, veikianti su prekės ženklu KREDA, vertino ir vertina susidariusią situaciją kaip naujų galimybių paiešką. Pasirinkta strategija pasiteisino, o tai liudija rezultatai: palūkanų pajamos išaugo 33,95 proc., o palūkanų pajamos iš paskolų ūkio subjektams – 26,75 proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

„Padedame smulkiam ir vidutiniams verslui šiame etape tęsti veiklą, išsaugoti darbo vietas ar net didinti apimtis. Vertiname kiekvieną kreditavimo projektą individualiai, o ne visą ūkio sektorių, kuris gali būti įvardintas kaip labiausiai nukentėjęs dėl vienokių ar kitokių rizikų. Paskolų portfelio augimas 2020 metais atitiko pasirinktą strategiją. Esame šalia Panevėžio, Pasvalio, Anykščių, Biržų, Kėdainių, Pakruojo, Kupiškio, Ukmergės , rajonų verslaujančių žmonių, todėl beveik visus klientus aplankome jų darbo vietoje: ilgai diskutuojame apie verslą ir jo perspektyvas, atrastas nišas. O kiekvienas, tapęs mūsų klientu, įgyja teisę dalyvauti unijos valdymo procesuose bei sprendimų priėmimuose. Toks verslo modelis yra ekonomiškai naudingų abipusių santykių pagrindas. Su nariais puoselėjame ilgalaikius santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir pasitikėjimu“, – sako Aukštaitijos kredito unijos vadovas Antanas Baltrūnas.

Aukštaitijos kredito unijos paskolų portfelis 2020 rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo 1,2 mln. Eur didesnis nei 2019 m. lyginamuoju laikotarpiu.

AUKŠTAITIJOS KREDITO UNIJA – daugiau nei 22  veiklos metų skaičiuojanti ir jau 2 050 narius turinti KREDA grupės narė, kurios pagrindinis veiklos tikslas – priimti greitus, profesionalius ir individualius, kiekvieno kliento poreikius atitinkančius sprendimus, padedančius kurti finansinę gerovę ir ilgalaikį bei patikimą bendradarbiavimą. Skirtingai nei bankuose, kredito unijoje kiekvienas asmuo, padėjęs indėlį ar pasiskolinęs lėšų, tampa unijos nariu t. y. įgyja teisę dalyvauti unijos valdymo procesuose bei sprendimų priėmime. Toks verslo modelis yra ekonomiškai naudingų abipusių santykių pagrindas.