Užpildykite užklausos formą

Kaupiamojo gyvybės draudimo sprendimai

2022 m. Spalio 17 d.

Aukštaitijos kredito unijoje savo klientams siūlo ne tik įprastas finansines paslaugas (paskolas, taupymo, kasdienės bankininkystės sprendimus). Žmonės čia jau gali įsigyti ir kaupiamąjį gyvybės draudimą – puikią priemonę kaupti lėšas ateičiai ir senatvei.

Unija platina savo partnerio, bendrovės „Grazer Wechselseitige Versicherung AG“ (GRAWE) – vienos iš stambiausių ir seniausių draudimo kompanijų Austrijoje („Grazer Wechselseitige“ koncernui priklauso daugybė draudimo bendrovių Vidurio ir Rytų Europoje, bankų, investicinių bendrovių ir nekilnojamojo turto valdymu užsiimančių įmonių) – kaupiamojo gyvybės draudimo sprendimus.

Ši paslauga, kaip papildoma taupymo priemonė oriai senatvei, yra ypač aktuali ūkininkams ir visiems, užsiimantiems žemės ūkio veikla.

„Daug įvairių veiksnių lemia, kad ūkininkams užsitikrinti finansiškai stabilią senatvę gali būti sunkiau nei žmonėms, dirbantiems pagal darbo sutartis. Bazinės ūkininkų pensijos dydžiui įtakos turi jų valdomų ūkių dydis, tad, pavyzdžiui, smulkesni ūkininkai, neprivalantys mokėti valstybinio socialinio draudimo mokesčio, nepretenduoja ir į valstybinę pensiją. Tokiu atveju kaupiamasis gyvybės draudimas gali tapti viena iš nedaugelio galimybių užtikrinti finansiškai saugią savo senatvę, o taip pat savo artimųjų ateitį“.

Žinoma, dalis ūkininkų linkę ir senatvėje pasikliauti ūkių generuojamomis pajamomis, tačiau toks kelias yra rizikingas.
„Visi suprantame, kad didėjant amžiui darbingumas gali kažkiek mažėti. Be to, ūkininkavimas yra veikla, kurios rezultatyvumas labai priklauso ir nuo veiksnių, kurių ūkininkai kontroliuoti negali. Tai ir oro sąlygos, padėtis pasaulio rinkose, žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos. Todėl senatvėje pasikliauti vien iš ūkininkavimo gaunamomis pajamomis yra pavojinga. Būtent kaupiamasis gyvybės draudimas gali tapti tuo alternatyviu papildomų pajamų šaltiniu, kuris pravers ne tik pačiam ūkininkui, tačiau ir jo šeimai bei artimiausiems žmonėms“.

Kartu toks draudimas kartu yra ir finansinė apsauga atsitikus nelaimei – traumai, sunkiai ligai, artimo žmogaus netekčiai. Tokiais atvejais draudimo išmoka leidžia susimokėti už, pavyzdžiui, gydymo, reabilitacijos paslaugas.

 „Visi, turintys kaupiamąjį gyvybės draudimą, gali pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata ir kasmet susigrąžinti iki 20 proc. nuo savo sumokėtų gyvybės draudimo įmokų“, – sako ji.

Galiausiai, kaupiamasis gyvybės draudimas yra labai paprastas ir lankstus taupymo instrumentas, kuomet tik nuo pačio besidraudžiančiojo priklauso įmokų dydis, dažnumas.

Visus, svarstančius apsidrausti kaupiamuoju gyvybės draudimu ar apdrausti savo artimuosius, kviečiame susisiekite su Aukštaitijos kredito unijos atstove Ernesta Serafinaitę (tel. +370 675 91975, el. p. ernesta.serafinaite@kreda.lt).